„Drive-IN food festival Jíme Jih 2“

TERMÍN: 1.5. 2020 v čase od 11 do 20* hod.       *) nebo do vyprodání poslední porce jídla

MÍSTO: obec Kbelnice č. 23, areál Zájezdního hostince U Jiskrů

POŘADATEL: Jíme JihKlika  Kitchen & Coffee & Hotel  Zájezdní hostinec U Jiskrů

WEB STRÁNKA: www.ujiskru.cz

FACEBOOK: www.facebook.com/events/1349256488781133

BLIŽŠÍ INFORMACE:

    Vážení přátelé, milá karavanistická obec,

    dovolte nám upozornit vás na akci probíhající dne 1.5. 2021 od 11 do 20 hodiny (nebo do vyprodání pochoutek) v areálu Zájezdního hostince U Jiskrů, nacházejícího se v jihočeské obci Kbelnice mezi Pískem a Strakonicemi.

    Pořadatelé vás všechny srdečně zvou na food festival s názvem Drive-IN food festival Jíme Jih 2“

    Přinášíme vám exkluzívně rozhovor s Petrem Jiskrou, jedním z pořadatelů:

    Petře, ve vašem Zájezdním hostinci U Jiskrů se bude 1.5.2021 konat už druhý ročník festivalu. Ten první byl v čase všech možných omezení  úspěšný, připravili jste přes 1200 porcí fantastických jídel, přijelo skoro 300 aut. Stane se z tohoto počinu nová tradice?
    Ano, to je pravda i před rokem jsme byly 1.5. v locdownu a tak tento drive-in festival defacto vyšel z  potřeby nesedět s rukama v klíně a uspořádat akci, která bude v souladu se současnou situací, ale hlavně nabídne našim hostům zážitek z jídla. Navíc 1.5. vždy bude státní svátek, tedy den volna a tak se zdá, že jsme založili opravdu novou tradici.

    To jsme moc rádi. Festival je idálním cílem pro karavanisty. Nebude problém s průjezdem, pokud se jich sjede více? Budou mít prostor na zaparkování aby si mohli vychutnat jídla?
    Teda musím se přiznat že neznám všechny velikosti a rozměry karavanů, ale je to Drive-in festival. Je pravdou, že naši hostě projíždějí skrze naše parkoviště a dvůr, kde budou míjet dvě brány. Co ale vím, je, že na dvoře jsme měli už několikrát nákladní auto s míchačkou betonu a tak věřím, že i karavan projede bez problémů. Co se týče zaparkování, to bude oříšek. Loni jsme měli 260 aut a letos jich čekáme ještě víc. Bohužel na parkovišti budou stánky s restauracemi a tak nemáme přímo okolo hostince prostor, kde hosté mohou zůstat stát. Na druhou stranu, okolí Písecka a Prácheňska má mnoho moc pěkných míst, kde se dá zastavit a třeba s výhledem na hrad, zříceninu nebo rybník si naše jídla vychutnat.

    Jakým způsobem bude probíhat vaše bezkontaktní festivalová aktivita?
    Vlastně hrozně jednoduše. Máme připravenou mobilní aplikaci, přes kterou si hosté objednají jakmile dorazí k nám do Kbelnice. Objednávku hned zaevidujeme a potvrdíme tím, že ji napíšeme na okno. Posléze u prvního stánku hosté zaplatí nejlépe kartou. Následně pomalu projedou přes naše parkoviště a jak budou míjet všechny stánky s jídlem a nápoji tak budou postupně do okénka dostávat svou objednávku. Jakmile projedou dvorem je objednávka kompletní. Loni jsme dokonce měli 2 řidiče, kteří projeli takto za jeden den dvakrát.

    Když k vám karavanisté dorazí, dobře se nají a budou chtít všechny ty kalórie zase odbourat, co by jsi jim doporučil za aktivity?
    Těch tipů je strašně moc, to se ti fakt nechce psát.  Koneckonců jsme v jižních Čechách, tedy Čechy nejnavštěvovanějším kraji a proto bych doporučil stránky www.jiznichechy.cz , kde si každý může dohledat všechny zajímavosti v okolí. A že jich opravdu je, od Pomníku Švejka, přes nejstarší kamenný most, po hrady, zříceniny a rybníky. Ale třeba někdo i rád obdivuje stavby jako je Temelín (smích). Navíc pro všechny gastro znalce Lukáš Hejlík bude připravovat průvodce po republice a všechny zajímavé tipy z našeho okolí tam budou také.

    Na Průvodce od Lukáše se budeme těšit, jistě i jemu dáme prostor. Prozradíš nám teď alespoň něco z připravovaného jídelníčku?

    Doporučím sledovat FB celé akce https://www.facebook.com/events/1349256488781133, ale co už dnes víme je, že Honza Čulík z Tábora si připraví kompletně kapří menu, protože bude otevírat nový koncept, který se bude celý právě okolo kapra točit. Petr Klika z Českých Budějovic zase připraví langoše, ale takové, že už nikdy žádné jiné nebudete chtít. No a Pavel ze Strakonic zase překvapí mezinárodní modernou jako je kebab, vlastní hot-dog, ale vše z ultra lokálních surovin. No a my z hostince? To je jasné. Pravá česká klasika od poctivé svíčkové, po zajíce načerno, až k možná už legendárním Martinovým buchtám. Máte se všichni na co těšit, bude to pořádná jízda.

    Děkujeme ti za pozvání, tvůj čas i rozhovor, budeme se těšit na vámi připravené speciality a nejen našim členům, ale všem karavanistům přejeme dobrou chuť a šťastnou cestu do jihočeské Kbelnice. Navštivte festival a podpořte novou karavanistickou tradici, kdy se budeme každý rok 1.5. ubírat směrem do jižních Čech.

    Malá změna nastane ve vylosování odměn. Každý karavanista, který akci navštíví a vyfotí se buď před hostincem, během průjezdu dvorem nebo při ceduli označující začátek, popřípadě konec obce a fotografii pošle na info@kamskaravanem.eu bude zařazený do slosování o dva 500 korunové poukazy na útratu v tomto hostinci. Poukaz bude mít platnost do 30.4.2022.  To potěší, ne? Slosování bude zaznamenané na video a zveřejněné.