Sleva 5% na parking

Stellplatz Park ´n´ wine

691 02 Velké Bílovice, Sadová 1465
Infolinka: +420 774 243 457 
e-mail: parknwine@seznam.cz 
GPS 48°51'25.1"N16°54'31.0"E 
E- shop s vínem: eshop.malyvinar.com

 

   Stellplatz je plně, až nadstandardně vybavený a připravený přijmout 18 vozidel s tím, že každá parcela má šířku 6 m. Nachází se hned u recepce vinařství Mádl Malý vinař, kde je možné zakoupit i vína sebou. Vína jsou skvělá vřele je doporučujeme. Kdo nemá cestu okolo, může využít služeb e-shopu tohoto vinařství a objednat si kvalitní víno s dopravou až ke svým dveřím. 

   E-shop najdete na adrese https://eshop.malyvinar.com

   Projekt je jedinný svého druhu v ČR a plní bezvadným způsobem svůj účel. Samozřejmostí je voda, elektřina, možnost zbavit se odpadu z nádrží a pro dětské návštěvníky je tu krásné dětské hřiště. Pro milovníky cyklistiky je v okolí mnoho cílů pro výlety. Jedná se o vinohradnickou oblast zasazenou do jednoho z nejkrásnějších koutů Česka. Máte možnost navštívit neskonale krásný lednicko - Valtický areál a obdivovat tak po kráse vinařství a krajiny i krásu dávné architektúry. 

   A proč ještě navštívit obec Velké Bílovice?

   Je to jedno z nejteplejších míst v Česku. Obec Velké Bílovice se nachází na jihu Velkopavlovické vinařské podoblasti. Najdete zde až neuvěřitelných 748 hektarů vinic, které obdělává až 1056 zdejších vinařů. Díky tomu jsou Velké Bílovice největší vinařskou obcí v České republice. Téměř ke každé bílovické domácnosti patří vinohrad a vinný sklep.

   Vinařské atributy na znaku i praporu dokazují, že vinařství se ve Velkých Bílovicích dařilo už před stovkami let. Historii obce se věnují také sbírky vlastivědného muzea v bývalé škole na náměstí, opodál na návrší se vypíná kostel Narození Panny Marie. Na vyvýšenině uprostřed vinic severně od města, v místě s krásným výhledem do širého okolí, stojí kaple zasvěcená sv. Cyrilovi, sv. Metodějovi, sv. Václavovi a sv. Urbanovi vysvěcená v roce 2002. Do Velkých Bílovic se nejčastěji jezdí kvůli vínu; objevíte tu řadu známých vinařství, od velkých firem až po malé vinaře. Réva vinná se zde pěstuje od pradávna. Již naši předkové si všimli vynikajících podmínek pro pěstování. Vína se vyrábějí a uchovávají ve vinných sklepích, tvořících jakési samostatné vinařské městečko, které se dělí na sklepní trati Belegrady, Pod Předníma a Púrynky. Vinice se tady rozprostírají zejména ve zvlněném okolí v osmi viničních tratích: Přední hora, Zadní hora, Pod Belegrady, Nová hora, Široká hora, Vinohrádky, Dlouhá hora a Obory.

   Nejvyhlášenější odrůdou je Frankovka s typickou purpurovou barvou, skořicovo višňovým aroma a minerální, jemně tříslovinovou chutí s pikantní kyselinkou. Kromě Frankovky stojí určitě za ochutnání zdejší Svatovavřinecké. Milovníci bílých odrůd ale jistě ocení veltlínské zelené, Müller Thurgau anebo Muškát moravský.

   Za poznáním vína můžete vyrazit na 15 kilometrovou naučně poznávací stezku a cyklostezku. Cestou vám budou představeny všechny tři sklepní tratě a většina viničních tratí. Na stezce je 10 odpočinkových míst s 13 informačními tabulemi. Každá z nich obsahuje informace ohledně vína. Dozvíte se spoustu zajímavých informací o jeho výrobě, přes odrůdy, ale i kam a kdy zavítat na jakou vinařskou akci.

   S tradicemi pěstování vinné révy a viničními tratěmi v okolí vás seznámí naučná vinařská stezka, z řady akcí vyniká zejména jarní obcházení vinných sklepů pojmenované Ze sklepa do sklepa. Výhled na vinice jižní Moravy v okolí nabízí několik rozhleden, například Maják na Přítlucké hoře, rozhledna na Kraví hoře u Bořetic nebo rozhledna Slunečná u Velkých Pavlovic.