S klubovou slevovou kartou máte 10% slevu na kempování

Restaurace a penzión U Dvou přátel

Hevlín č. 6, okr. Znojmo
Tel: +420 724 545 920 Běloch David 
Tel:. +420 776 545 920 Běloch Jan
E-mail: info@u2pratel.cz
 
 
    Restaurace a Penzion -  U Dvou přátel najdete  v obci  Hevlín, v okrese Znojmo na 69 km známé cyklistické stezky spojující  města Brno - Rajhrad - Židlochovice - Vranovice - Pasohlávky - Hevlín -  Laa a.d.Thaya (Rakousko) - Vídeň. Součástí  obce je stejnojmenný hraniční přechod do Rakouska Hevlín - Laa  a.d.Thaya. Restaurace je umístěna 100 m od bývalého vlakového nádraží  Hevlín.
    Restaurace nabízí celkem 60 míst na sezení a k tomu ryze českou kuchyni, české pivo, českou zmrzlinu a české zákusky. Disponujeme venkovní zahrádkou přístupnou ze zadní strany restaurace (od cyklostezky) s kapacitou minimálně 100 míst. Dále  máme k dispozici originální trámový sál s galerií k pořádání akcí jako jsou rauty, narozeniny, svatby, večírky a jiné oslavy, které vám zajistíme včetně hudby kompletního občerstvení i s obsluhou a dalších vašich přání.
    A nyní pro nás karavanisky a táborníky důležitá informace. Součástíí objektu je i zahrada, která poskytuje místo pro 10 karavanů, případně místo pro stany. Jste-li na cyklovýletě, naleznete zde kompletní útočiště. Pro karavanisty jsou připravené přípojky k elektřině a vodě a pro všechny je zpřístupněné WC na terase restaurace s bohatou nabídkou, kterou můžete samozřejmě využít.  
    Zvířátka zajištěná vodítkem jsou vítána.
 
    Cenník:
500,- Kč / den -  obytné auto nebo souprava vč. přípojek
200,- Kč / den - stan
Vždy je nutné se dopředu objednat.
 
Co můžete navštívit nebo zažít? Například:
Termální lázně LAA
    Termální lázně jen 2km od nás ve vedlejší obci Laa an der Thaya, více na  – therme-laa
Lázeňský  areál leží na východním okraji historické části města a cesta k němu je  dobře značena směrovkami. Před objektem je rozlehlé parkoviště. Lázně a  vedlejší aquapark v Laa jsou postaveny v moderním stylu a splňují  všechny dnešní náročné požadavky návštěvníků. Uprostřed lázní se nachází  velký krytý bazén, ve kterém je termální voda o velice příjemné teplotě  kolem třiceti pěti stupňů.
 
Cyklostezka "Po rovince"
    Samotný  název již vystihuje krajinu, kterou cyklostezka vede - rovinatá, posetá  poli a vinohrady, lemovaná akátovými lesíky, větrolamy, kyticemi vlčích  máků a slunečnic. Při projížďce touto částí mikroregionu Hrušovansko se  můžete kochat jedinečnými výhledy do širokého okolí, sousedních regionů  Mikulovska i rakouského Land um Laa.. Délka trasy 44km, více na  – po rovince
 
Aqualand Moravia
    V Pasohlávkách na jižní Moravě je toho pro vás připraveno tolik, že nebudete vědět, co dřív. Mezi nespočtem bazénů najdete vnitřní Neptun pool, který můžete využít po celý rok, stejně jako akční Calimero pool nebo Baby pool pro děti. Největším bazénem je venkovní Riviéra pool s termální vodou, ve Fun and Swim pool si užijete atrakce a pořádné vlny na vás čekají ve Wave pool. K relaxaci zve hned několik whirpoolů. Mezi atrakce patří strmá skluzavka Kamikadze, 101 metrů dlouhý tobogan Supercrater nebo uzavřený tobogan Sky drive s nočním nebem a spousta a spousta dalších, více na  – aqualand-moravia
 
Mušov – vodní nádrž Nové Mlýny
    Vodní dílo Nové Mlýny (VDNM) je kaskáda tří přehradních nádrží na řece Dyji pod Pavlovskými vrchy na
jihu Moravy, na rozhraní okresů Břeclav a Brno‐venkov. Nazývá se podle stejnojmenné osady pod poslední hrází. Nádrže byly postaveny v 70. až 80. letech 20. století, aby zamezily každoročním záplavám a zvýšily intenzitu zemědělské výroby. Hlavním důvodem výstavby byly plány socialistického hospodářství na rozsáhlé systémy zavlažovacích kanálů.
 
Laa an der Thaya ‐ Vodní hrad
    Nachází se na severovýchodním okraji historického centra u vodního náhonu. Hrad téměř čtvercového půdorysu má dvě dominantní věže. Starší hranolová původně jako součást Městského opevnění chránila přístup u vodního příkopu. Věž blíž k městu ve tvaru máselnice pochází z 15. století. Vnitřní budova obytného hradu pak pochází z 18. století. Ve vlastnctví hradu, který nebyl majetkem města se vystřídaly mnohé šlechtické rody. Dnes je hrad v soukromém vlastnictví a je zde zbudováno muzeum piva.
 
Krokodýlí farma – Velký Karlov
    Nachází se v hospodářské části nejmladší znojemské obce Velký Karlov a provozuje jí Agrodružstvo Jevišovice. K vidění je zde na 30 sedmiletých krokodýlích výrostků dlouhých až 3 m a 50 tří až pětiletých, kteří mají ke dvěma metrům. Jsou chováni v několika samostatných teráriích a prohlídková trasa vede po vyvýšené terase odkud je na všechny exemláře pěkný pohled.