Sleva 5% na ubytování

Westernové městečko „ Hill Valley “

pro informace a rezervaci volejte přímo šerifovi
Víťovi Čelišovi na tel. č. +420 728 822 337 
nebo využijte e-mail westerndoly@seznam.cz
Westernové městečko  "Hill Valley City" se nachází mezi obcemi Doly a Brdo cca 4 km od Luže směr Proseč, Hluboká. Místo je na červené turistické trase a kopíruje přímo řeku Krounku.
GPS: 49°51'56.3"N 16°03'29.2"E
 
Upozorňujeme ctěné návštěvníky, že vstup do areálu je možný pouze po telefonické domluvě a rezervaci.

    Westernové městečko najdete v krásném údolí řeky Krounky  na pozemku o rozloze  cca 25 000 m2. Parta nadšenců si pořídila objekt kvůli lásce k divokému západu, kde si i jako dospěláci můžou poblbnout v historickém oblečení a s kolty proklatě nízko. Chtěli se zkusit zastavit na chvilku v časech, kdy dobrý kůň, spolehlivá zbraň, skutečný přítel, kus pořádného opečeného steaku a krásná čistá příroda se svým bohatstvím znamenaly víc, než hromada peněz nebo přepych a výdobytky civilizace. Tato parta správných lidí se nechala zlákat atmosférou doby, kdy vzduchem svištěly šípy a hvízdaly kulky, kdy se v přírodě ozývalo vytí vlků a dusot kopyt bizonů.

     Z počátku to byl jen takový malý projekt pro rodinu a nejbližší přátele, ale jelikož se začal zvyšovat
zájem o tyto aktivity i z řad veřejnosti, tak se městečko postupně otvřelo i návštěvníkům z řad široké veřejnosti. Od června 2020 nabízí  městečko možnost ubytování ve stylových apartmánech s vybavenou kuchyňkou a sociálním zázemím.  Pro ubytované je k dispozici dobový salon s občerstvením. Návštěvníka jistě zaujme spousta zajímavých turistických míst, kam může v blízkém okolí zajet i na kole nebo dojít pěšky.

    Díky rozhodnutí otevřít areál veřejnosti se tento stává cílem cestovatelů, kteří mají zájem o pobyty a to nejen víkendové. V areálu je možnost ubytování v apartmánech, jak je uvedeno výše, ale tím to nekončí. Provozovatelé si váží zájmu milovníků dávných časů a připravili v areálu stání pro karavany. Zajistili přípojky i výlevku na odpad. Aktuálně je možnost plného připojení pro pět karavanů, ale i v této chvíli se pracuje na dalším rozšíření. Již nyní k pěti plně připraveným stáním je možnost využít i dalších několik míst pro stání soběstačných karavanů. Máte-li v rodině karavanisty a chcete s nimi strávit pár dní v klidu  a na čerstvém vzduchu, stačí si zajednat apartmán a jednoduše je pozvat na výlet i s karavanem. Společně strávíte krásné chvíle a přitom každý v té své představě pohodlí. 

    V areálu je možnost různorodého vyžití, od návštěvy salónu, přes jízdu na koních nebo v koňmi tažených kočárech. Na žádost může být zorganizovaná například paintballová válka dvou i desetičlenných družstvech, vše pod dohledem zkušeného instruktora, který zapůjčí i výbavu. Je možné vyzkoušet si  offroadovou dráhu, která je součástí areálu. V sezóně je postaráno o zábavu pro děti i dospělé. Aktivity možné provozovat v okolí areálu a tipy na výlety najdete perfektně zpracované na webové stránce uveřejněné výše.