Sleva 5% na konzumaci

Zájezdní hostinec U Jiskrů

Kbelnice č. 23
tel. +420 386 321 277
e-mail: spajz@ujiskru.cz   
GPS: 49.2966344N, 13.9891886E
 
    Jak získat slevu? Stačí se zaregistrovat pomocí jednoduchého formuláře a svou digitální kartu si stáhnete do mobilního telefonu. Jste-li zatíženi na klasické plastové karty, stačí nahlásit v hostinci čtyřčíslí získané při  registraci a personál vám kartu vydá. Ke slevě ve výši 5% na útratu navíc získáte dobrý pocit. Z vaší útraty budou 2,5% poskytnutá na charitu. 
 
 
    „Zájezdní hostinec vždycky býval symbolem cesty, zastavení a pokračování. Já jsem procestoval život s vařečkou v ruce. Abych se po těch letech zastavil, uvědomil si, že chci začít budovat vlastní podnik, a pokračoval právě zde. Věřím, že Hostinec u Jiskrů je nejlepším cílem mé dosavadní kuchařské cesty. A oddanosti k řemeslu a že se stane také opakovaným zastavením či přímo cílem cest našich zákazníků.“
                                                                           Martin Jiskra, šéfkuchař a majitel podniku
 
    Tradice zájezdního hostince v Kbelnici, který poskytoval stravu a zázemí lidem i koním na císařské cestě ze Strakonic do Prahy, sahá až do 19. století. V roce 2019 tato historie znovu ožívá v moderním pojetí, pod rukama zkušeného šéfkuchaře Martina Jiskry a jeho rodiny, který zde zúročuje své celoživotní kuchařské zkušenosti z restaurací po celém světě.
    Ať už bude Hostinec u Jiskrů jen zastavením nebo přímo cílem vaší cesty, zastavte a nechejte se pohostit. Přes den rychlý oběd nebo jídlo s sebou, večer zpomalení a skutečný zážitek z tradiční kuchyně. Zejména s večerní nabídkou bychom byli rádi, aby si hosté přijeli naše jídla skutečně užít. Slepice na paprice, zapečený „segedín“, sikulský guláš, telecí vemínko, trhaný lalok či holubí maso. Martin Jiskra zná to nejlepší z české a středoevropské gastronomie a ve své kuchyni oživuje mnohé neprávem zapomenuté recepty. Surovin se kterými pracuje, si váží a nakládá s nimi hospodárně. Tak elegantně a samozřejmě, jak to tradiční kuchyně vždycky dělávala. Neplýtvá, chová se šetrně k surovinám a ctí snahu přírody poskytnout nám to nejlepší. Při sestavování menu se řídí tím, co nabízí aktuální sezóna. Proto jej koncipuje jednoduše a sází na pár pečlivě promyšlených jídel, která častěji obměňuje. Snaží se využívat kvalitní produkty, které region Jižních Čech nabízí, navazovat spolupráci s místními farmáři a výrobci a jejich práci doceňovat právě prostřednictvím chutných jídel.
    Z pohledu nás, cestovatelů nezbývá než ocenit úžasný nápad s přípravou vakuově balených jídel a jejich distribuci. Jednoduše si jídlo objednáte, zamrazíte nebo si ho chlazené vezmete na cestu. Svou pochoutku si v karavanu ohřejete a sníte s pocitem, že vám čerstvé jídlo právě přinesli z restaurace. Pro každého gurmána je zde špajz ve které si vybere opravdu každý.
    Neméně zajímavou motoristickou informací je, že zde naleznete i nabíjecí stanici pro elektromobily.